Побачення у стилі «Lambada»
Новим проєктом Арт-центру Івана Козловського став романтичний концерт «Він і Вона», який вперше показали в останні дні зими, але напевне він допоміг гостям відчути подих весни.
Створити святковий, піднесений настрій допомогли добре відомі столичному слухачеві мелодії, які відтворювали настрій Кубинського колориту і Бразильського узбережжя.
— Співпрацювати з Арт-центром імені Івана Козловського розпочала взимку минулого року, — згадує режисерка-постановниця Олександра Шевельова. — Спільно із Володимиром Голосняком — керівником центру — придумали кілька проєктів, які я згодом реалізувала як режисерка разом із артистами Київського національного академічного театру оперети. Нам сподобалося співпрацювати, тому з осені мене запросили працювати режисеркою цього центру.
Першим проєктом, який був реалізований на цій сцені, став театралізований концерт «Це Різдво». Наступний — «Історія кохання», який досі йде з успіхом на сцені Арт-центру. Це швидше не концерт, а музична міні-вистава з певним сюжетом про побачення в ресторані, стосунки людей, вдалі і невдалі зустрічі. Має успіх і проєкт «Напиши мені листа», основою якого стали українські романси. А новорічну феєрію «Час повірити у дива» поки що показали лише один раз, проте деякі глядачі зауважили, що це було справжнє новорічне диво.
Романтичний концерт «Він і вона» представили вперше. Все почалося з однієї пісні, яка мене надихнула. Здалося, що було б цікаво зреалізувати цілий проєкт із запальними мелодіями Куби та Бразилії. Думаю, що це вдала ідея — напередодні весни запалити серця глядачів і виконавців таким романтичним настроєм.
Готувалися протягом тривалого часу. Виношували ідеї, радилися, шукали матеріал. Потрібно було дістати деякі ноти. Частина номерів виникла у процесі роботи. Творчий процес у співпраці з виконавцями — справжня магія. У нашій програмі і танці, і пісні, тому все це треба було гармонійно скомпонувати в одне ціле. Робота була клопіткою. Проте такий формат на сцені Арт-центру було реалізовано вперше. Думаю, що така комбінація вдало звучить на цій камерній сцені центру.
Всі виконавці, крім запрошених музикантів, солісти Київського національного академічного театру оперети. Це наш концертмейстер, заслужена артистка України Анна Поліщук. З нею ми вже маємо кілька спільних проєктів. Вона надзвичайно талановита піаністка, нещодавно підготувала власний проєкт, з чим ми її вітаємо.
Олена Галушка теж зі мною працює не вперше. Вона дуже мобільна, енергійна, яскрава. Підтримує кожну мою ідею.
Петро Челялі додав багато ідей, йому сподобалася тематика проєкту, тому він із задоволенням сприйняв запропоновані мною твори. Обожнюю працювати з людьми, які приносять цікаві ідеї, які потім допомагають досягти неочікуваного результату.
Михайло Гуменний-Петрівський — немов птах, він постійно гастролює. Велика удача, що його вдалося долучити до нашого проєкту.
Мар’яна Бондар — талановита співачка, має кілька своїх сольних проєктів. Співпрацюємо з нею вперше. Сподіваюся, що ця співпраця триватиме і далі.
Лілія Іващенко та Євген Крисько — це наші артисти балету, які весь час створюють святковий настрій. А Євген неймовірно підтримав мене, був на зв’язку 24/7 і став балетмейстером-постановником цього концерту. Він — справжнє відкриття і в процесі роботи у нас виникли ідеї стосовно реалізації проєектів.
Запрошені музиканти Остап Томчук та Денис Стефанко — гастролючі артисти, постійно залучаються до якихось проєктів. Приємно, що вони знайшли час, відгукнулися на пропозицію і стали частиною нашого концерту. Вони — настрій, колорит, звучання, неймовірно професійні хлопці.
Всі представлені у програмі пісні об’єднує один настрій, настрій Бразилії та Куби. Так хотілося моря і ми вирішили затягнути його на сцену Арт-центру імені І. Козловського. Під настрої і музику підбирали костюми. Розуміли, що це має бути щось яскраве, вибухове. Кожен персонаж має свій характер, який підкреслюють його сольні твори, появу на сцені.
У цілому задоволена нашою спільною роботою. Вдячна всім артистам, які допомогли мені реалізувати цей проєкт. Працюватимемо над ним і далі, можливо, внесемо якісь зміни до програми, але настрій незмінним.
Нашим артистам подобається ця музика. Не залишає вона байдужими і слухачів. Можливо підготуємо схожу програму, де будуть представлені мелодії Іспанії та Аргентини. Серед інших планів — декілька тематичних концертів: присвячений І. Кальману, музика з популярних мюзиклів і оперет, проєкт із французькою музикою, звернення до джазу. До речі, березні в нас вийде концерт, присвячений І. Козловському «Співають тенори України». Там можна буде почути найяскравіші класичні арії.
Наша сцена є майданчиком, на якому реалізуються різноманітні проєкти — драматичні, поетичні, музичні. І хоча масштаби її невеликі, ми бачимо, що музичний напрямок є цікавим нашому глядачеві, тому кожного разу намагаємося готувати щось нове і неочікуване.