УРОЧИСТЕ ЗАКРИТТЯ V СЕЗОНУ Арт-центру Івана Козловського

30 червня у Арт-центрі Івана Козловського Національної оперети України відбулося урочисте закриття V сезону. За традицією, що склалася у останні роки, Арт-центр проводить його «на плєнері» — на сцені Мар’янівської школи ім. І.С.Козловського. Школи, яку співак побудував у рідному селі на відрахування з власних гонорарів.

Кожного року артисти і глядачі комфортабельним автобусом у супроводі чудового екскурсовода Наталії Пирогової вирушають до Батьківщини видатного українського тенора у Мар’янівку, щоб побувати у Музею-садибі співака. Пройтися доріжками парку, який зроблений за його ідеєю, зайти до хати, що оточена мальвами. Там досі звучить, хоч і у запису, його Голос,  а поруч із вишиванками висить костюм Фауста… Відвідати неймовірно гарний храм, що стоїть над кришталевою річкою серед ланів, по яких гуляють живописні чорно-білі корівки… Напитися смачної води зі справжнього сільського колодязю, надихатися свіжого, травами наповненого повітря. І нарешті набратися особливоі енергетики від цієі землі, на якій і зараз підростають справжні Таланти! Завітати до школи — і послухати у супроводі роялю, на якому свого часу грав С. Рахманінов, концерт майстрів мистецтв.  Але…На гостей очікували сюрпризи.

В першу чергу, хочеться вклонитися і подякувати тим педагогам, що працюють з дітьми, директору школи  Маріі Петрівні Луценко, всім, хто працює у Мар’янівській школі — за такий неймовірний прийом! Ніхто не очікував, що коли кияни зайдуть до школи —  раптом заграють сурми шкільного духового оркестру! До речі, оркестр грає ще на тих інструментах, що придбав І.С.Козловський! А за ним заспіває вокальний ансамбль, у якому дівчата не тільки співають, а й чудово виводять багатоголосся на сопілках!  І чудова маленька 8-річна солістка подарує  народну пісню… Від несподіваного сюрпризу у гостей сльози навернулися на очах — від неймовірної природньої чистоти голосів та інтонування, від злагодженості оркестру і головне – від того захвату, з яким діти грали! Після такого прийому майстри мистецтв теж «викладалися» не як завжди на 100, а на всі 200%.
Цього разу у програмі брали участь:  справжня легенда вітчизняної опери, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, н. а. України Лідія Забіляста, яка розповіла присутнім про участь І. С. Козловського у її творчій долі, подарувала школі диск і книгу, а також підготувала для виступу у концерті свою ученицю, студентку НМАУ ім. П.І.Чайковського Вікторію Хоцевич (сопрано), cолісти Національної оперети України: з. а. України Любов Доброноженко (сопрано), лауреати міжнародних конкурсів Ганна Коваль (сопрано) та Василь Сащук (тенор); солістка Національного ансамблю пісні і танцю Збройних сил України, лауреат міжнародних конкурсів Ольга Бурда (сопрано), соліст театру опери і балету м. Піза (Італія), лауреат міжнародних конкурсів Євген Гунько (бас), популярна естрадна виконавиця, з. а. України та Автономноі Республіки Крим Ленара Османова і лауреат міжнародних конкурсів Ольга Рукавішнікова (скрипка). Концертмейстери – лауреат міжнародних конкурсів Анна Поліщук і Лілія Литвиненко.

Режисер і ведуча — Тетяна Зозуля.  Адміністративна підтримка — Жанна Боговіс, Олександр  Співаковський.

Наприкінці концерту, подякувавши дітям та вчителям за справжню відданість Мистецтву та збереження традицій, започаткованих Іваном Семеновичем Козловським, Арт-центр подарував школі ікону, оклад якої вишитий бісером.

Щиро дякуємо за фото Милані Шидловській і всім, хто поділився з нами своїми знімками! І дивлячись на неймовірну зацікавленість, запрошуємо всіх вже починати записуватися на закриття наступного, Шостого сезону, що відбудеться наприкінці червня 2019 року!

Вітаємо всіх із закриттям сезону, бажаємо гарного відпочинку, оновлення сил та здоров’я — для втілення нових проектів, вистав, цікавих прем’єр і чекаємо вас у Арт-Центрі Івана Козловського у новому сезоні!