«БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?»

24 квітня до 454-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра у Арт-центрі Івана Козловського Національної оперети України відбувся вечір «Бути чи не бути».

У програмі, сценарієм якої стала книга Мартіно Ювара «Шекспір був італійцем» та деякі інші з 77 існуючих на сьогодні версій, взяли участь: солістки Національної оперети України з. а. України Ася Середа-Голдун (яка виконала фрагменти з мюзиклу К. Портера «Цілуй мене, Кет! або Приборкання норовливої») та Ганна Коваль (арія Джульєтти з опери Ш. Гуно «Ромео і Джульєтта»), а також солісти київських театрів і колективів — лауреати міжнародних конкурсів Надія Славінська (дві арії  Катарини
з опери В.  Шебаліна «Приборкання норовливої»), Олена Кумановська  (арія Клеопатри з опери Г. Ф. Генделя «Юлій Цезар в Єгипті»), Олексій Дєєв (арія Макбета з опери Дж. Верді «Макбет» і монолог Яго з опери Дж. Верді «Отелло»).  Прикрасили програму артисти Театру танцю «Адажіо» Ганни Лащенко, у виконанні яких глядачі побачили хореографічні мініатюри «Доля Джульєтти» на музику С. Прокоф’єва з балету «Ромео і Джульєтта» і сольний номер «Офелія» на музику Д. Шостаковича до кінофільму «Гамлет» у виконанні Анастасії Чернецької. Також переклади сонетів і власні гуморески на шекспірівські теми прочитав київський поет і гуморист Андрій Костюченко.

Традиційно слухачі почули і незабутній голос Івана Семеновича Козловського — прозвучав дует Ромео і Джульєтти  на музику П. Чайковського (Іван Козловський – Єлизавета Шумська) у архівному запису 1952 року.

 

Режисер, автор сценарію і ведуча – Тетяна Зозуля.

Технічне забезпечення – Олександр Куцевалов.